Witamy na Jamrozowej Polanie w Dusznikach Zdroju najnowocześniejszym w Polsce kompleksie do uprawiania narciarstwa biegowego i biathlonu zarówno dla zawodników jak i dla amatorów.

Malowniczo położona Jamrozowa Polana w sąsiedztwie Dusznik Zdroju, Zieleńca oraz czeskiej części Gór Orlickich, po modernizacji zakończonej w 2012 roku to centrum pozwalające na prowadzenie przez cały rok treningów na nartach biegowych oraz dla biathlonistów.

70 kombinacji tras biegowych z których dwie pętle są jako jedyne w Polsce oświetlone i sztucznie naśnieżane, latem zamieniają się w chętnie odwiedzaną przez zawodników rolkostradę. Zmodernizowane trasy oraz strzelnica biathlonowa zyskały uznanie Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU) która przyznała naszemu ośrodkowi licencję B wraz z propozycją organizacji zawodów rangi światowej.

Infrastrukturę uzupełnia nowoczesny budynek klubowy z 20 pomieszczeniami szatni-kabiny serwisowej, zapleczem sanitarnym, pomieszczeniem gastronomicznym, salą konferencyjną oraz zapleczem technicznym ( wypożyczalnia, serwis, sklep).

Jesteśmy kompleksowym ośrodkiem do organizowania treningów oraz zawodów na najwyższym poziomie.

Oferta dla klubów

Rozwijając idę sportu powszechnego – Jamrozowa Polana stała się Centrum Turystyki Aktywnej, czyli miejscem gdzie przez cały rok amatorzy ruchu mogą znaleźć coś dla siebie. I tak na miejscu czynna jest wypożyczalnia sprzętu sportowego z kompletami nart biegowych, rakiety śnieżne, rowery, nartorolki i kije Nordic Walking. Na nowicjuszy oczekują instruktorzy narciarstwa biegowego. Tradycyjnie przez cały rok organizujemy turnusy aktywności Active Camp, oraz dni otwarte na których promujemy aktywność fizyczną.

Jamrozowa Polana cały rok tętni życiem gdyż regularnie odbywają się tu zawody zarówno rangi mistrzowskiej jak i cała masa zawodów amatorskich w: biegach narciarskich, biegach górskich, Nordic Walking, MTB, orienteringu.

Sportowa historia Jamrozowej Polany rozpoczęła się w dwudziestoleciu międzywojennym, poczytaj o tym…..